V okviru Tedna otroka, ki je letos potekal pod sloganom »Skupaj se imamo dobro«, smo tudi letos za učence razredne stopnje na OŠ Zagradec pripravili zelo raznolike dejavnosti. Otrokom smo skušali pričarati drugačen teden, poln dogodivščin in novih doživetij.

V ponedeljek smo bili plesno ustvarjalni in v šolski telovadnici uživali v različnih plesnih koreografijah.

Torek je bil »kino dan«. Učenci so si lahko izbrali film oz. risanko po svojem okusu. V vsaki dvorani (učilnici, seveda, ki se je za eno uro spremenila v kino dvorano), se je namreč vrtel drug film oz. risanka.

Sreda in četrtek sta bila namenjena izvedbi različnih dnevov dejavnosti. Učenci so tako uživali v ustvarjanju iz naravnih materialov (1. r. in 2. r.), šolskem krosu in športnih igrah (1. r.), na mini olimpijadi (2. r.), ogledu Krške jame (3. r.) ter na orientacijskem pohodu in predstavitvi poklica (5. r.).

V petek pa so sledile likovne delavnice, na katerih so učenci pokazali svojo domišljijo pri izdelavi unikatnih izdelkov iz naravnih materialov, ki so jih nabrali sami in prinesli v šolo.

Učenci in učitelji smo pri tem zelo uživali.

Zapisali: Bojana Miklič in Neja Zaplotnik