Dosežki

TEKMOVANJE IZ MATEMATIKE

V soboto, 21. 4. 2018, je potekalo državno tekmovanje iz matematike za zlata in srebrna Vegova priznanja. Gostitelj letošnjega državnega tekmovanja je bila OŠ Sostro, Ljubljana.

Udeležilo se ga je 17 učencev naše šole od 5.–9. razreda, in sicer enajst učencev matične šole, dva učenca PŠ Višnja Gora, trije učenci PŠ Zagradec in en učenec PŠ Ambrus.

Osvojili so kar 2 zlati in 10 srebrnih Vegovih priznanj.

Dosežki PŠ Zagradec:

ZLATO VEGOVO PRIZNANJE je osvojil NEJC KOSELJ, 6. razred, (mentorica Dragica Šteh),

SREBRNO VEGOVO PRIZNANJE  pa EMA VRABIČ, 8. razred  (mentorica D. Strah).

Dobitnikoma priznanj čestitamo in želimo še veliko matematičnega veselja.

Aktiv matematike

TEKMOVANJE IZ KEMIJE

V začetku meseca aprila 2018 se je zaključilo 52. državno tekmovanje za Preglova priznanja iz znanja kemije za 8. in 9. razred.

Šolskega tekmovanja, ki je potekalo 15. januarja 2018, se je na 446 osnovnih šolah po Sloveniji udeležilo 7.268 učenk in učencev.

V soboto, 24. 03. 2018, pa se je odvijalo državno tekmovanje, na katerega se je uvrstilo 1.560 učencev in učenk. Tekmovanje je istočasno potekalo na 15 šolah po Sloveniji.

Iz PŠ ZAGRADEC so se državnega tekmovanja udeležili:  Tjaša Meglen, Ema Vrabič, Nejc Zajc, Luka Hočevar iz 8.r in Nejc Ropič iz 9.r.

Nejc Ropič iz 9.Z  je bil na tekmovanju zelo uspešen in je prejel ZLATO PRIZNANJE iz kemije.

Mentorici: Suzana Klopčič in Mateja Trtnik

TEKMOVANJE IZ GEOGRAFIJE

Bronasta priznanja iz šolskega tekmovanja iz geografije (16. januar 2018) so prejeli naslednji učenci:

6. in 7. razredi:

TANJA ŠKUFCA, 7. Z

ČRT PETERLIN ŠIMEC, 6. AZ

8. in 9. razredi:

PATRICIJA ZAMAN, 9. Z

NEJC ROPIČ, 9. Z

TAJA TEREZIJA TRČEK, 9. Z

ŽAN HREN, 8. BZ

Na regijsko tekmovanje iz geografije (v marcu 2018) gredo:

6. in 7. razredi:

TANJA ŠKUFCA, 7. Z

ČRT PETERLIN ŠIMEC, 6. AZ

MOJCA ZUPANČIČ, 7. Z

8. in 9. razredi:

PATRICIJA ZAMAN, 9. Z

NEJC ROPIČ, 9. Z

Pripravila: Nataša Rebec Lukšič

TEKMOVANJE IZ ZNANJA O SLADKORNI BOLEZNI 2017

V soboto, 18. 11. 2017, je potekalo državno tekmovanje iz znanja o sladkorni bolezni. Naša šola se je tekmovanja udeležila na SŠ Domžale.

Učenci OŠ Stična so skupaj osvojili 4 srebrna in 3 zlata priznanja.

PŠ Zagradec sta zastopali Ema Vrabič, 8. r., ki je osvojila zlato in Neja Kastelic, 8. r., ki je osvojila srebrno priznanje.

Vsem prejemnikom zlatih in srebrnih priznanj iskreno čestitamo.

TEKMOVANJE IZ RAZVEDRILNE MATEMATIKE 2017

V oktobru je na šoli potekalo šolsko tekmovanje iz razvedrilne matematike, na katerem je sodelovalo 77 učencev od 6.-9. razreda PŠ Zagradec, PŠ Višnja Gora in matične šole.
Skupaj so osvojili 27 BRONASTIH priznanj.
PŠ Zagradec:
6. razred: Jan Ropič, Nejc Hrovat, Nejc Koselj
7. razred: Tanja Škufca
8. razred: Gregor Perko, Ema Vrabič, Leon Perko, Maša Žnidaršič
9. razred: Ema Koščak, Patricija Zaman

Na državno tekmovanje, ki je bilo v soboto, 18. 11. 2017, so se uvrstili Tanja Škufca in Ema Koščak iz PŠ Zagradec (mentorica D. Strah) ter iz matične šole Enej Lesjak, 6.a, Neža Marinčič, 7.c (mentorica L. Medimurec).

Vsi štirje učenci so dosegli SREBRNO priznanje iz razvedrilne matematike.
Za odličen dosežek jim iskreno čestitamo!

Darja Strah

TEKMOVANJE IZ LOGIKE 2017

V organizaciji ZOTKS je 28. septembra 2017 na šoli potekalo 32. šolsko tekmovanje iz logike.

Skupaj je na PŠ  Zagradec, PŠ Krka in PŠ  Ambrus tekmovalo 56 učenk in učencev od 4. do 9. razreda.

Bronasto priznanje je doseglo kar 21 tekmovalcev.

PŠ KRKA

1. razred: Manca Rustja, Om Dušič Nina Mestnik (mentorica: Mateja Jere Grmek)

PŠ  AMBRUS

1. razred: Maks Bradač, Manca Perko (mentorica: Cirila Zupančič)
  2. razred: Metka Hrovat, Ian Perko (mentorica: Cirila Zupančič)

PŠ  ZAGRADEC

1. razred: Nina Urh (mentorica: Slavka Nahtigal)
  2. razred: Vanja Fink, Rok Hočevar, Jakob Papež, Tara Strajnar Zupanc, David Perko (mentorica: Darja Strah)
  3. razred: Tanja Škufca, Jernej Miklič, Gal Koščak (mentorica: Darja Strah)
  4. razred: Luka Hočevar, Leon Perko, Ema Vrabič (mentorica: Darja Strah)
  5. razred: Ema Koščak, Nejc Ropič (mentorica: Darja Strah)

Na državno tekmovanje, ki je bilo v soboto, 21. 10. 2017, v OŠ Dobrepolje, so se uvrstili prvouvrščeni v posameznih razredih: Tanja Škufca, 7. Z, Luka Hočevar, 8. bZ, in Ema Koščak, 9. Z.

Učenci so bili uspešni, a jim je za priznanje zmanjkala kakšna točka.

Zelo uspešni pa sta bili učenki LUCIJA STRUNA, 9. a, in KLARA KOCMUR, 7. V, ki sta dosegli ZLATO PPRIZNANJE iz logike.

Vsem dobitnikom bronastih in še posebej zlatih priznanj čestitamo in želimo še veliko tekmovalnih uspehov.

Darja Strah