JESENSKI KROS 2022

V četrtek, 6. oktobra 2022, je na OŠ Zagradec potekal jesenski kros, na katerem so sodelovali učenci in učenke 6.–9. razreda.
Najprej smo se zbrali na šolskem igrišču, kjer so nam učitelji športa predstavili potek športnega dneva. Zatem smo se odpravili na štart, kjer smo se dobro ogreli.
Ko je bilo vse pripravljeno za kros, se je naša tekaška preizkušnja pričela. Najprej so se v boj za prvo mesto pognali šestošolci in šestošolke, za njimi pa še učenci in učenke sedmega, osmega in devetega razreda.
Ko so tekači in tekačice pritekli na cilj, so oddali listek s svojim imenom, priimkom in razredom učiteljici, ki je bila zadolžena za zbiranje podatkov.
Ob koncu teka je sledila še podelitev priznanj prvim trem najbolje uvrščenim tekačicam in tekačem v vsakem razredu, katere smo nagradili z bučnim aplavzom.

Rezultati šolskega krosa:
Dekleta in fantje – 6. razred
1. Karlina Vrhovec (6. b) 1. Tobija Perko (6. b)
2. Maša Vrhovec (6. b) 2. Tim Globokar (6. a)
3. Zala Zavodnik (6. b) 3. Anže Učakar (6. a)

Dekleta in fantje – 7. razred
1. Nina Rajer (7. b) 1. Jaka Zajc (7. b)
2. Ula Kremžar (7. b) 2. Adam Perko (7. a)
3. Urška Rogelj (7. a) 3. Timotej Zavšek (7. a)

Dekleta in fantje – 8. razred
1. Lana Plut (8. a) 1. Nejc Blatnik (8. b)
2. Pina Perpar (8. b) 2. Matic Mišmaš (8. a)