V petek, 11. februarja, in v torek, 15. februarja 2022, so se učenci 7. a in 7. b v okviru geografskega dneva prelevili v raziskovalce.

Vsaka izmed treh skupin, ki jo je sestavljalo 5–6 učencev, se je najprej podala na lov za informacijami o naravnogeografskih in družbenogeografskih značilnostih izbrane države.

Ko so učenci zaključili z reševanjem učnih listov, so izdelali plakat, na katerega so zapisali nekaj osnovnih podatkov o državi in kaj si je kot turist vredno ogledati v njej, nato pa so še izdelovali turistične spominke, ki predstavljajo izbrano turistično destinacijo.

Sedmošolci in sedmošolke so bili za delo zelo motivirani. Plakate so razstavili na šolskih panojih, izdelke pa v šolski knjižnici.

Pripravila: Nataša Rebec Lukšič, prof.