začetku meseca aprila 2018 se je zaključilo 52. državno tekmovanje za Preglova priznanja iz znanja kemije za 8. in 9. razred.

Šolskega tekmovanja, ki je potekalo 15. januarja 2018, se je na 446 osnovnih šolah po Sloveniji udeležilo 7.268 učenk in učencev.

V soboto, 24. 03. 2018, pa se je odvijalo državno tekmovanje, na katerega se je uvrstilo 1.560 učencev in učenk. Tekmovanje je istočasno potekalo na 15 šolah po Sloveniji.

Učenci naše šole so se državnega tekmovanja udeležili na OŠ Luisa Adamiča v Grosupljem, in sicer 4 učenci z matične šole, 2 učenki s PŠ Višnja Gora in 5 učencev s PŠ Zagradec.

MŠ: Zoja Peteh, Miha Perpar, Andraž Golob iz 8.r in Karmen Glavan iz 9.r

VG: Naomi Šav  iz 8.r in Patricija Germ iz 9.r

ZAGRADEC: Tjaša Meglen, Ema Vrabič, Nejc Zajc, Luka Hočevar iz 8.r in Nejc Ropič iz 9.r.

Nejc Ropič iz 9.Z  je bil na tekmovanju zelo uspešen in je prejel ZLATO PRIZNANJE iz kemije.

Zoja Peteh iz 8.b  je prejela SREBRNO PRIZNANJE iz kemije.

Obema dobitnikoma priznanj čestitamo in želimo še veliko kemijskega veselja.

Mentorici: Suzana Klopčič in Mateja Trtnik