Po dveletem premoru se je v dvorani na Krki ponovno predstavil dvodnevni 7. tradicionalni gledališki festival Pekarna Mišmaš. Zasnovali so ga učenci 5. b razreda z učiteljico Matejo Jere Grmek.
Ravnateljica Barbara Maver je s spodbudnimi besedami otvorila festival in nas povabila k prijetnemu druženju.

Med prireditvijo se je odvijala tudi dražba otroških slik in kvačkanih izdelkov KUD Korinj. Izkupiček je bil namenjen šolskemu skladu.

V sredo, 25. 5. 2022, so se nam predstavili učenci GS Žužemberk, GS Jakoba Gallusa Stična ter GS KUD Glasbene muze.

Festival se je nadaljeval in z navdušenjem smo si ogledali gledališko igro Mary Poppins, ki so jo odigrali učenci in učenke 5. b razreda…

… ter bili očarani nad predstavo Pepelka, ki so jo pripravili gostujoči učenci in učenke OŠ Stična.

Prvi dan Festivala Pekarna Mišmaš so zaključili učenci PŠ Krka s prisrčno in razigrano plesno predstavo Malo miru.

Med posameznimi točkami so si udeleženci lahko izbrali razstavljene izdelke ter s prostovoljnim prispevkom podprli delo šolskega sklada.

Naslednji dan, v četrtek, 26. 5. 2022, so si predstavo ogledali tudi vrtčevski otroci in tisti, ki morda dan prej niso utegnili. Poleg točke Malo miru ter gledališke igre Mary Poppins so se predstavili tudi učenci 4. in 5. razreda PŠ Ambrus in popestrili program z glasbeno točko Šola rocka.

Prireditev je po nekaj letih premora ponovno poskrbela za živahno dogajanje v kraju in napolnila dvorano. Kljub vaskodnevnim obveznostim in bitki s časom se ljudje radi podružimo in poklepetamo, še posebej, če gre za dober namen.
Z vašimi prispevki (finančnimi in materialnimi) smo zbrali 785 evrov.
Iskrena hvala za velikodušnost.

Šolski sklad OŠ Zagradec