V ponedeljek, 30. 5. 2022, smo se štiri učenke iz 8. razreda, ki obiskujemo izbirni predmet nemščina, s spremljevalko odpravile na mednarodno izmenjavo s pobrateno šolo Realschule Hirschaid v občini Hirschaid v Nemčiji. Večina naših aktivnosti in programa je že za nami, danes nas čaka še sproščeno druženje pri družinah gostiteljicah, jutri, v petek, 3. junija, pa se bomo v zgodnjih jutranjih urah že odpravili proti domu.

Na izmenjavi smo se pridružili 10 učencem iz OŠ Stična in 6 dijakom iz SŠ Josipa Jurčiča. S to izmenjavo ne krepimo le povezanosti vseh treh šol in pobratenih občin, ampak tudi ponovno oživljamo sproščenost v odnosih, pomen prijateljstva, druženja ter spoznavanja drugi kultur in navad. Vse omenjene dejavnosti so bile v preteklih dveh letih okrnjene, zato nam je ta izmenjava še toliko bolj pomembna.

Zahvaljujemo se vsem partnericam v projektu in občini Ivančna Gorica ter občini Hirschaid za vso podporo.

Učenke so svoje občutke strnile s svojimi besedami:

“Letošnja izmenjava v Hirschaidu se mi je zdela zelo poučna, zabavna in prijetna, saj smo s prijatelji spoznali nove kraje, ljudi ter njihovo vsakodanje življenje. Družina je bila zelo prijetna in ljubezniva, z njimi sem zelo lepo preživela teden. Ta izlet bi z veseljem še enkrat ponovila.” Eva Jerina

“Družina v Hirchaidu je bila zelo prijazna in uglajena. Imeli smo se zelo lepo. Veliko novih prijateljev in velikoooo novih dogodivščin, spominov. Z veseljem bi še prišla v Nemčijo.” Brina Perko

“Izmenjava je bila ena zelo velika izkušnja, saj slišiš nemški jezik. Družina je bila zelo prijazna. V sredo smo odšli v Nurenberg, kjer smo imeli tudi dve uri prostega časa in smo lahko šli v “shopping”. Lea Učakar

“izmenjava mi je bila zelo všeč, saj smo spoznali veliko novih prijateljev in se naučili veliko novih besed.” Ida Strajnar Zupanc

O naših lepih vtisih bodo najbolje spregovorile fotografije.