Torek, 1. september, je bil za 17 učencev prav poseben dan. Postali so namreč čisto pravi šolarji. Pozdravile so jih vodja podružnične šole Zagradec, Darja Strah, pomočnica ravnatelja, Lidija Zajc in direktorica občinske uprave, dr. Andrejka Miše Glavič ter jim zaželele kar se da prijetno šolsko leto. Sprejem sta popestrili petošolki Nina in Ajda z deklamacijo ter šestošolec Jošt z igranjem na harmoniko.

Otroci so nato odšli v razred in s skokom čez vrvico dokazali, da zmorejo postati učenci naše šole. Za svoj pogum so prejeli pohvalo in darilce. Po tem, ko so se posladkali, pa so z rumeno rutico okrog vratu in nasmehom na obrazu, srečni pohiteli v objem staršev.

Dragi prvošolci, vsi vam želimo prijetno počutje v šoli in lahek prehod iz igrivega otroštva v svet učenosti!

Katja Godec