Spoštovani starši!

V primeru, da se bo okužba z novim koronavirusom pojavila tudi v naši šoli oziroma naših krajih, se šola pripravlja tudi na to možnost in bo sprejela potrebne ukrepe.

Želimo, da bi naša šola delovala na običajen način tudi v morebitnih spremenjenih okoliščinah.

Pri preprečevanju in omejevanju širjenja okužbe potrebujemo in pričakujemo tudi vaše sodelovanje.

• Opozorite svoje otroke, da si pogosto in pravilno umivajo roke z milom in vodo.
  • Opozorite svoje otroke, da se z rokami ne dotikajo nosu, oči, ust.
  • Opozorite svoje otroke, da kašljajo in kihajo v robček ali zgornji del rokava, če nimajo robčka pri roki.
  • Opozorite svoje otroke, da si po kašljanju in kihanju pravilno umijejo roke.
  • Opozorite otroke, da se izogibajo nepotrebni telesnim stikom, kot so prijateljsko objemanje, rokovanje …
  • Znaki okužbe so: povišana telesna temperatura, nahod in izcedek iz nosu, kašelj, pri težjih oblikah občutek pomanjkanja zraka, slabo počutje in utrujenost.

• Ne pošiljajte bolnega otroka v šolo! Bolan otrok ne sme v šolo! Če bo otrok zbolel v šoli, boste prejeli obvestilo, da ga odpeljete domov. Poskrbite, da bo otrok ostal doma do ozdravljenja.

Kot sporoča Ministrstvo za zdravje, v Sloveniji ni razloga za preplah, a je kljub temu potrebno biti izredno previden.

Več o pojavu koronavirusa si lahko preberete na https://www.nijz.si/sl/koronavirus-2019-ncov

S spoštovanjem,                                                                     Marjan Potokar, ravnatelj