Všečno, zabavno in povezovalno! Da je branje lahko tudi prijetno in celo zabavno, so dokazali učenci, ki so sodelovali v projektu z imenom Užitkobralci. Pri projektu so sodelovali prijavljeni učenci razredne in predmetne stopnje. Nastali so pari mlajšega in starejšega učenca, kjer je mlajši bral starejšemu učencu. Srečanja so potekala trikrat tedensko po petnajst minut v času izven pouka. Namen projekta nista bila le razvijanje bralnih spretnosti in motivacija za branje pri mlajših učencih, ampak tudi medsebojno druženje, medgeneracijsko povezovanje, razvijanje občutka medsebojne pomoči in odgovornosti. Po uspešnem zaključku projekta je učence nagradila tudi občina Ivančna Gorica, ki je mlajšim učencem podarila knjige.

Da je projekt uspel, dokazujejo nekatera mnenja učencev.

Aktiv učiteljic DSP na PŠ Zagradec

Bilo mi je poučno, zdelo se mi je zanimivo in da so nas učili učenci, je vse še poboljšalo.

• Všeč mi je bilo, ker je bilo tako poučno in zanimivo.
  • Imel sem se lepo in krasno. Najbolj mi je bilo všeč, ker smo veliko brali.
  • Bilo je poučno in zabavno. Všeč mi je bilo, da so nas poučevali učenci in ne učitelji.
  • Zanimivo je bilo videti, kako se otrokom že po prvem tednu vidi napredek v branju.
  • V sodelovanju v projektu sem zelo uživala, saj rada priskočim na pomoč vsem, ki jo potrebujejo. Zanimivo je bilo obujati spomine na pravljice, ki sem jih, ko sem bila mlajša, prebrala tudi sama. Žal mi je le, da je tako hitro minilo.
  • Branje z mlajšimi je bilo zelo zabavno, saj smo se ob slikah in ob prebranih zgodbah velikokrat nasmejali.
  • Projekt mi je bil zelo všeč in se ga bom drugo leto z veseljem udeležila.
  • Bilo mi je zelo všeč, saj je bilo zelo zabavno in poučno.
  • Projekt mi je bil zelo všeč, saj sem se bolj povezala z mlajšimi otroki. Projekt Užitkobralci priporočam vsem.
  • Projekt je poučen in zabaven.
  • Bilo mi je všeč, saj sem se zelo povezala z bralko in izvedela veliko o njej. Če bo naslednje leto ta projekt, se ga bom z veseljem udeležila.