Letošnji teden otroka je potekal od 7. 10. do 11. 10. 2019.

Na PŠ Zagradec smo z različnimi dogodki popestrili ta teden. Letošnja osrednja tema je bila NAŠE PRAVICE. Na to temo smo si ogledali oddajo Infodrom, se o tem pogovarjali ter izdelali plakat.

Dejavnosti so potekale skozi cel teden in so se prepletale s poukom.

V ponedeljek smo učiteljice pripravile likovne delavnice. Ustvarjali smo na temo jesen.

V torek smo se učenci in učiteljice 1., 2. in 3. razreda odpravili na jesenski pohod v okolico Zagradca. Obiskali smo tudi planetarij, ki je gostoval na šoli. Nad tem so bili učenci še posebej navdušeni.

Učenci 4. in 5. razreda  so v sredo imeli pohod z orientacijo. Mlajši učenci so se družili pri športnih igrah.

V četrtek smo imeli dan za slovenski film. Ogledali smo si film Košarkar naj bo, I. del.

V petek smo se športno oblekli in se podali v gozd, kjer smo ustvarjali z naravnimi  materiali. Preživeli smo lep in aktiven dan. Učenci 3. razreda pa so obiskali Krško jamo.

Teden otroka smo zaključili z druženjem med razredi. Učenci so se igrali z družabnimi igrami, ki so jih prinesli od doma.

Teden je bil obogaten z različnimi aktivnostmi. Učencem so bile dejavnosti všeč, saj so bili sproščeni in nasmejani.

Zapisala: Anica Grčman