Učenci PŠ Zagradec so sodelovali v mednarodnem projektu z naslovom Drevo = življenje. Mentorici sta bili Slavka Nahtigal in Ana Šimac.

V času, ko je skrb za naše okolje vedno bolj pomembna, se na naši šoli trudimo v okviru projekta Drevo = življenje, pridobiti čim več izkušenj in znanja o naravnim pridelovanju hrane in vzgoji rastlin. Letošnja tema je zdravje in dobro počutje. Ob šoli imamo zelenjavni vrt. Hrano, ki jo pridelamo ob koncu leta tudi poskusimo. Že več let zadnje dni junija skopljemo krompir in poberemo solato ter si pripravimo  zelenjavno malico. Letos pa smo poleg hrane občudovali tudi prve cvetove magnolije, ki so jo posadili devetošolci pred novo šolo, vzgojila pa jo je učiteljica Ana Šimac.