S spoštovanjem se oziramo na naše sijajne učitelje, s hvaležnostjo pa na tiste, ki so se dotaknili naših človeških čustev. Kurikulum je nujnost, toda toplina je življenjsko potrebna rožam in otrokovi duši za njuno rast. »

(Carl Gustav Jung)

5. oktobra praznujemo mednarodni dan učiteljev. Praznovanju se pridružuje več kot 100 držav, in sicer vse od leta 1994.

Odločitev, da poslanstvo učiteljev obeležimo s posebnim dnem, je bila sprejeta na Mednarodni konferenci o izobraževanju leta 1993 v Ženevi, 5. oktober pa je bil izbran zato, ker je bil na ta dan leta 1966 na medvladni konferenci v organizaciji UNESCO in ILO (International Labour Organization), sprejet dokument Priporočila o položaju učiteljev, ki je veljaven še danes.

Dan učiteljev  na pobudo UNESCA posvečamo razmisleku o položaju učiteljev in njihovega poklica.

Geslo letošnjega svetovnega dneva učiteljev je: »Svobodno poučevanje, moč učiteljem.«

BESEDE LAHKO SPODBUJAJO, lahko tudi ovirajo, BESEDE GRADIJO, lahko tudi rušijo…

MISLI UČENCEV 8. aZ OB SVETOVNEM DNEVU UČITELJEV, 5. 10. 2017

Dragi učitelji, ob dnevu učiteljev vam čestitam za potrpežljivost do nagajivih učencev. Še naprej nas spodbujajte na poti do uspehov.

Učitelji na tej šoli so čisto v redu. Nekateri so fajn, nekateri pa malo manj. Čestital pa bi vsem, da še niso dobili živčnega zloma pri nas.

Vsem učiteljem/cam želim, da bi bili veseli in zadovoljni. Zahvaljujem se vam, ker nas učence veliko naučite in sproti poveste še kakšen hec. Vseeno pa bi si želela, da bi bilo manj domače naloge.

Učitelji na tej šoli so zelo prijazni in bi jim rad sporočil, da naj ostanejo taki kot so, samo včasih malo manj strogi. Hvala za dobro učenje.

Hvala vam za znanje, ki ga prenašate na nas. Hvala vam za vaš vsakodnevni trud in pozitivno energijo. Vse najboljše ob dnevu učiteljev. Hvala za vaš vsakodnevni trud, čeprav vam včasih predstavljamo stres. Želim vam čim več sproščenega poučevanja in sreče v življenju.

Želim, da bi učitelji dajali manj nalog in da bi večkrat gledali filme in da bi bili bolj prijazni do vseh učencev, sploh fantov.

Želim, da bi učitelji dajali čim več ocen 5 in da bi dajali čim manj nalog.

Hvala učiteljem za podporo, lepe ocene, lahko pa bi dajali manj domače naloge, da bi imeli več prostega časa.

Želim, da bi učitelji dajali čim manj domačih nalog in da ne bi bilo toliko snovi za učit.

Vsi učitelji so zelo prijazni. Bodite še naprej.

Želim, da bi učitelji dajali manj nalog in da bi večkrat gledali filme.

Zahvaljujem se vam, da nas veliko naučite. A vseeno bi lahko dajali manj naloge. Ure bi lahko bile bolj zabavne.

Dragi učitelji, hvala vam za potrpljenje, da nam vedno stojite ob strani.

Želim, da bi bili učitelji manj strogi. Učiteljem čestitam za dan učiteljev.

Vsi učitelji ste se zelo poboljšali.

Učitelji so v redu, zato bi jim čestital ob njihovem dnevu.

Če bi bil jaz učitelj, ne bi dajal domače naloge in nezadostnih ocen.

Če bi bil učitelj, ne bi dajal enk, ampak bi dal možnost učencu, da se nauči do naslednjič.

Učitelji so zelo prijazni in pomagajo pri vzponih in padcih. Priporočam pa manj ocen.

Želim se vam zahvaliti za vse, kar ste me naučili. In da ste potrpežljivo prenašali ves hrup, ki smo ga naredili. Dali ste mi veliko časa in me spodbujali skozi težke čase, zato bi se vam rada zahvalila za vse.

Upam, da se bomo učenci z učitelji imeli lepo in da ne bomo delali velike jeze ter jih razburjali. Mislim, da so učitelji zelo prijazni in nas kljub temu, da smo nagajivi, prenašajo.

Besede izpod peres učenk in učencev 7. Z

KAJ BI ŽELEL/A SPOROČITI UČITELJICAM IN UČITELJEM?

• Ne morem verjeti, da imate tako jeklene živce.
  • Ne bodite preveč strogi.
  • Dajte nam manj domače naloge.
  • Potrudila se bom za spraševanja in teste.
  • Učiteljem sporočam, da so zelo prijazni in
  • da se veselim srečevanja pri pouku.